Otevření Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), spolupráce SOSU s ČVUT

CIIRC, ČVUT, SOSU.CZ a budoucnost

V pražských Dejvicích byla otevřena budova institutu CIIRC ČVUT

ciiiiiirc.jpg

Nový Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky je největší investicí v historii univerzity. Zaměří se na práci s nejmodernějšími technologiemi. Spolupracuje s firmami, jako je Siemens či Škoda Auto, ale chce zapojit i malé a střední firmy. Otevření se zúčastnili i prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cvut-otevrela-centrum-budoucnosti-za-vice-nez-miliardu-firmy/r~7b006f022f3711e7b9de0025900fea04/

Praha - V pražských Dejvicích byla v úterý slavnostně otevřena nová budova Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického (ČVUT). Výukové a výzkumné centrum má fungovat jako ústřední pracoviště špičkové vědy napříč technickými obory. Mělo by podpořit digitalizaci průmyslu, která patří k prioritám současné vlády.
Zdroj: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/v-prazskych-dejvicich-byla-otevrena-budova-institutu-ciirc-cvut-20170502.html

Praha - V úterý se slavnostně otevře nová budova Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze, jejíž stavba stála zhruba 1,5 miliardy korun. Slavnostního aktu se mají zúčastnit mimo jiné i prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Výukové a výzkumné centrum bude usilovat o převedení vědecko-technologických znalostí do praxe. Mělo by podpořit digitalizaci průmyslu, která patří k současným prioritám vlády.
Zdroj: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/v-utery-se-slavnostne-otevre-budova-institutu-ciirc-cvut-20170430.html

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Jindřichův Hradec dlouhodobě spolupracuje v rámci projektú Vyrovnávání příležitostí SŠ studentů pro vstup na technické univerzity s ČVUT a to opakovaně velmi úspěšně. Bude pro nás velkou příležitostí naše žáky v rámci CIIRC seznámit s pokročilými technologiemi spojujícími osu INFORMATIKA-ROBOTIKA-KYBERNETIKA, které věnujeme v rámci našich technicky orientovaných maturitních oborů velkou pozornost (investiční projekty IROP - robotické pracoviště FESTO, pokročilé obráběcí zázemí EMCO a komunikační systémy MikroTik, včetně plnohodnotného datového centra v budově školy).

Vytisknout