Majáles 2023

Majáles se v letošním roce konal v Jindřichově Hradci 5. května.
Pokud bychom si krátce připomněli historii vzniku majálesu a jeho tradice, i letošní rok zůstal těmto tradicím věrný. Studentská oslova příchodu máje a oslava krásného studentského života byla splněna. I počasí přálo, takže žáci naší školy, spoře oděni do oděvů z dob antického Řecka, si počasí pochvalovali. Nápadům na vyjádření myšlenky či recesi se dveře otevřely naplno.

Naši žáci si zvolili jako téma antické Řecko a Řím a hlavními organizátory byly třídy 3. B, 3. C, 3. D.

Jako ten "nejvyšší", tedy král, byl zvolen  Filip Povolný, žák třídy 3. B - bůh ZEUS. Po boku mu stála královna, Karolína Straková, žákyně třídy 3. B -  bohyně Héra

Žáci pak ztvárnili další božstvo v krásných kostýmech, kde byla Afrodita, Athéna, Artemis, Iris, Démétér, Seléné, Apollo, Persefona, Hádes, Poseidon atd.

Příprava na majáles probíhala intenzivně již od 14. 4. 2023, transparenty se povedly, taktéž velmi hezký a pozitivní projev krále. V obdobném duchu byl však i projev krále vítěze z OA J.H. – tedy muselo dojít  k úniku  našeho krásného projevu  krále z naší školy, protože takový krásný projev může složit jen bůh Zeus.

Pro příští majáles musíme zvládnou intenzivnější zvukovou kulisu a vítezství bude definitivně naše.

Text připravila V. K.

Foto: