Slavnostní otevření nového pracoviště odborného výcviku pro obor "Kuchař - číšník"

V měsíci březnu 2024 byla dokončena výstavba dalšího učňovského střediska pro zajištění odborného výcviku a praxí pro obor Kuchař - číšník. Toto středisko bylo vybudováno z příspěvku zřizovatele - Jihočeského kraje a z vlastních finančních prostředků použitých v první fázi výstavby na zateplení budovy ve výši 2.100.000,-Kč.  Celková výstavba - rekonstrukce vnitřních prostorů hrazená z velké části z rozpočtu Jihočeského kraje  a částečně z  rozpočtu školy ( veškeré vybavení, zařízení a infrastruktura) přišla na cca 14 miliónů korun. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci vedení Jihočeského kraje, Mgr. P. Klíma, náměstek hejtmana pro oblast školství, vedoucí OŠMT Krajského úřadu JčK Ing. H. Šímová, zástupci podnikatelů, zástupci partnerské firmy HTP s.r.o. Žirovnice, starosta  Mgr. Ing. M. Kozár, MBA, místostarosta Jindřichova Hradce Bc. R. Staněk a další starostové, projektanti, zástupce zhotovitele - ing. M. Marek, jednatel  Jindřichohradecké stavební s.r.o., členové školské rady, Nadačního fondu SOŠ a SOU J. Hradec,  atd. Slavnostní otevření bylo zahájeno přestřižením pásky v barvách Města JH, následovala krátká informace o realizaci stavby od ředitele školy a poté byli hosté seznámeni s provozem kuchyně panem V. Tůmou, majitelem Gastrofestu, autorem studie uspořádání vnitřního provozu výcvikového střediska.

Reportáž z 30. 5. 2024 - oficiální otevření výcvikového střediska zde:
Foto:
Offic1

Offic2

Offic3

A) Reportáž z výstavby - Jindřichohradecká televize (začátek 4.40 min), zde:
 Výukové středisko odborného výcviku a praxe K-Č
Foto:
Zat1

Zat2

Zat3

Zat4