IV. ročník Ekonomické olympiády

Ekonomickou olympiádu organizuje Institut ekonomického vzdělávání (INEV), jehož cílem je seznámit co nejvíce studentů se základními ekonomickými principy, proto se nezaměřujeme pouze na nadané studenty, gymnázia či obchodní akademie. V loňském ročníku tak prošlo testem více než 15 000 studentů z 337 škol z celé ČR.

Ekonomická olympiáda je soutěž určená pro studenty 1. a 4. ročníku všech typů střední škol. Soutěž se skládá ze tří kol. Prvním kolem je kolo školní, které proběhlo od 2. do 13. prosince 2019. Na základě výsledků školních kol postoupí z každé školy alespoň jeden a maximálně pět studentů do kol krajských. Ta se uskuteční v každém kraji na přelomu ledna a února 2020. Soutěž je zakončena slavnostním finále, které se bude již tradičně konat v červnu 2020 v České národní bance v Praze, postoupí tam 50 nejlepších studentů z celé České republiky.

Výsledná listina školního kola:

Vítězem se stal Petr Bastl z 3. B, který postoupil do krajského kola. I tam naši školu vzorně reprezentoval. Umístil se na 15. místě z 63 zúčastněných.  Gratulujeme.

Listina:

Ing. Jana Krýzová