ECDL certifikát

akreditovane-stredisko.gifECDL (European Computer Driving Licence) je mezinárodně uznávaná, objektivní, standardizovaná metoda pro ověření počítačové gramotnosti pomocí řady praktických testů. Tak jako piloti musí mít pilotní průkaz, aby mohli řídit a ovládat letadlo, tak žáci získají počítačový průkaz, který pro ně otvírá svět bez hranic.

Je to další znalost a dovednost - vedle jazykových a jiných, které na naší škole žáci získají, ke zlepšení své osobní konkurenceschopnosti na trhu práce, vstupenka do perspektivního zaměstnání a dalšího úspěšného života. Řada významných mezinárodních společností (IKEA, SHELL, VOLVO, SIEMENS), banky, telekomunikační firmy, instituce státní správy atd. uznávají ECDL Certifikát jako jediný úřední doklad znalostí práce s počítačem při výběru svých zaměstnanců. (ředitel naší školy je jeho držitelem).

Nejen žáci a pedagogičtí pracovníci naší školy, ale i jiných škol mají možnost složit na naší škole (prozatím jen tyto skupiny – rozšíření pro privátní či komerční sféru a veřejnou správu je ve strategickém plánu rozvoje školy) testy ECDL (European Computer Driving Licence), které budou pro žáky a jejich budoucí zaměstnavatele v rámci Evropské unie, ale i v zámoří, dokladem, že zvládají práci s počítačem.

DETAIL - certifikát ECDL
CertTestMistnostBig.jpg