Zahájení provozu výukového obráběcího centra pro strojírenské obory

RozvTechVzděl v JČk.jpg
Název projektu: Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji
Registrační číslo:  CZ.1.07/1.1.00/44.0007
Termín realizace projektu: 28. 8. 2013 – 30. 6. 2015 Cílem projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji“ je systematická investiční a metodická podpora při zajišťování vzdělávání v technických oborech, a to konkrétně na 15 středních a odborných školách a učilištích kraje. Specifickým cílem je:- zkvalitnění výukového zázemí zejména technických oborů, rozšíření přístrojové a technologické základny pořízením nového vybavení učeben a dílen a nových ICT technologií a SW určených pro technickou práci a laboratorní cvičení,
V rámci tohoto projektu bylo na hale odborného výcviku vybudováno výukové obráběcí CNC centrum pro strojírenské obory od rakouské firmy EMCO Maier. Centrum bylo slavnostně otevřeno dne 26. září 2014 za přítomnosti hejtmana Jihočeského kraje, Mgr. Jiřího Zimoly, starosty města Jindřichův Hradec, místostarosty Ing. Bohumila Komínka a představitelů či zástupců firem jako Husky- KTW, s.r.o., Pollmann CZ, s.r.o., Šlechta, s.r.o., Motor Jikov a.s., Edscha Automotive Kamenice, s.r.o.,  Centrum bylo  pořízeno v celkové hodnotě téměř 2 milióny korun a bude sloužit nejen našim žákům oboru "Nástrojař, ale i jako výukové centrum pro zaměstnance firem, kde jsou zastoupeny strojírenské obory.

Průmyslový školní výukový systém EMCO Maier:
·    Je zaměřen pro široké použití při moderní výuce:

-    Technických předmětu pro strojírenství

-    konstrukce strojních součástí CAD systémy

-    strojírenské technologie obrábění včetně

·    tvorby technologických postupu výroby

·   volby nástrojů a jejich parametru

·    .programování NC strojů včetně odladění programu v praxi

·    Programování NC strojů - soustružení a frézování systémem:
-    EMCOtronic TM 02
-    SINUMERIK 810 T/M
-    SINUMERIK 810/840D
-    FANUC Series 21
-    HEIDENHAIN TNC 426/430
-    PAL
-    FAGOR

·    Systém EMCO MAIER je vhodný pro základní výuku strojírenských oboru na odborných průmyslových školách a univerzitách i na strojírenských učilištích.
·    Tento systém je však vhodný i pro odborně zaměřené vzdělávání a rekvalifikace pracovníku
·    strojírenských podniku v technologii obrábění a programování NC strojů.
·    Na školních strojích je možné i standardní produkční obrábění.

Schéma:
classroom2.docx.jpg

classroom3.docx.jpg

classroom4.docx.jpg

classroom5.docx.jpg

Pozvánka:

Foto:

Foto 1 CNC.jpg

Foto 2 CNC.jpg

Foto 3 CNC.jpg

Foto 4 CNC.jpg

Foto 6 CNC.jpg