Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích - konsorcium

Technické a vzdělávací konsorcium při VŠTE České Budějovice

Datum:          5. 9. 2013 13:00 – 14:30
Místo:        VŠTE v Českých Budějovicích, Okružní 517/10, 370 01 České Budějovice

Tisková zpráva: Kulatý stůl Technického a vzdělávacího konsorcia

Datum: 6. 9. 2013
Autor:   Ing. Ludmila Opekarová, PhD., Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Dne 5. září 2013 se uskutečnil první kulatý stůl Technického a vzdělávacího konsorcia, které propojuje vysoké a střední školství spolu s firemní sférou. Kulatého stolu na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích se zúčastnili zástupci středních škol z celého regionu, Velešína, Tábora, Strakonic, Milevska, Písku a dalších měst a představitelé významných firem se sídlem v Jihočeském kraji. Právě Jihočeský kraj dává v současnosti zelenou technickému vzdělávání.

Technické a vzdělávací konsorcium vzniklo v dubnu tohoto roku. Prorektorka pro praxi a vnější vztahy VŠTE v Českých Budějovicích Ludmila Opekarová doplňuje: „Dohromady nás dala potřeba neustále zlepšovat a zkvalitňovat výuku technického vzdělávání na všech úrovních, tedy od základního po vysoké školství. Chceme-li totiž u dětí vzbuzovat zájem o technické obory, musíme je zaujmout a nabídnout jim něco navíc“. Právě o nových možnostech a službách v oblasti technického vzdělávání se na zářijovém kulatém stolu jednalo. S nápady přišli ředitelé Střední odborné školy strojní a elektrotechnické Velešín, Střední průmyslové školy strojní a stavební Tábor, Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy řemesel a služeb Strakonice, Střední průmyslové školy stavební České Budějovice, Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické České Budějovice, Střední školy polytechnické České Budějovice, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Jindřichův Hradec, Střední školy České Velenice, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Písek a Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky České Budějovice. Pohled z praxe poskytli zástupci společnosti ZVVZ a.s., MOTOR JIKOV Group a.s. a společnosti Jihostroj, a.s.

Členové konsorcia se domluvili na společné prezentaci ve formě stánku na devatenáctém ročníku Vzdělávání a řemesla, který proběhne ve dnech 20. – 22. listopadu 2013 na českobudějovickém výstavišti. V témže měsíci se na VŠTE uskuteční Konference Defekty budov, na kterou byli členové konsorcia a hosté kulatého stolu pozváni. Na nejbližší akci Jobfair VŠTE 22. října 2013 v prostorách VŠTE pozval Jakub Hořický. Na závěr setkání u kulatého stolu připomenula předsedkyně Rady konsorcia jeho dlouhodobé plány, mimo jiného tzv. Letní školu 2014.

Foto ze zasedání konsorcia:

VŠTE CB_Konsorcium JHD 050913.jpg