Odborná exkurze - ICOM transport a.s. v rámci oboru "Provoz a ekonomika dopravy" dne 28.4.2016

Exkurze tříd 1.A,B,C a 2. AC do společnosti ICOM transport a.s v Jihlavě

Na základě dohody mezi vedením školy a firmy ICOM se ve čtvrtek 28.4. 2016 uskutečnila exkurze žáků výše uvedených tříd do sídla společnosti ICOM transport a.s v Jihlavě.

Dopravu žáků zajistila firma ICOM, odjezd v 8.30 autobusem od školy.

Exkurze měla 2 části.:

V první se studenti formou prezentace, kterou vedl ředitel pobočky J. Hradec, seznámili s činností a organizační strukturou podniku. Další prezentace pak byla zaměřena na osobní autobusovou dopravu a její řízení. Studenti měli možnost seznámit se s organizováním dopravy v závazku veřejné služby, s technickými parametry vozidel atd.

Druhá část exkurze zahrnovala prohlídku areálu firmy, studenti se seznámili s technologií oprav autobusů, nákladních a osobních automobilů značky Mercedes.

V závěru exkurze byla studentům nabídnuta možnost vykonání odborné praxe v jednotlivých provozních jednotkách firmy a možnost uplatnění po absolvování školy. Uplatnění by ve firmě ICOM nalezli jak studenti dopravního oboru, tak i studenti z oblasti ICT.

Prohlídka byla ukončena V 11.45 a firemní autobus nás zavezl zpět do školy.

Ing. Vladislav Krejčí, Ing. Jan Konrád

ex.ICOM.jpg